ZESPÓŁ

WIZJA

Poprzez masaż i terapię chcę wspierać rozwój ludzi. Nieważne czy pracujesz fizycznie, czy siedzisz za biurkiem – Twoje ciało potrzebuje uwagi 

METODY

Podstawową metodą mojej pracy są Manipulacje Powięzi. Terapię dopełniam indywidualnie dobranym treningiem terapeutycznym

INSPIRACJE

Blisko mi do podejścia, w którym z wielu stron patrzę na zdrowie człowieka, tak jak na swoje zdrowie i sprawność chcę patrzeć z każdej możliwej perspektywy

PODEJŚCIE

Jestem praktykiem. Każdej metody, której używam doświadczyłem na sobie. Wszystkie elementy, których uczę na treningach, stosuję w treningach u siebie

O MNIE

Moja przygoda z masażem i fizjoterapią zaczęła się przez coś, co dopiero z perspektywy czasu wygląda na prezent od świata. Długo szukałem swojej ścieżki i nie mogłem jej znaleźć. Jednocześnie amatorsko trenowałem parę dyscyplin sportu i w bardzo krótkim odstępie czasu doświadczyłem kontuzji kostki, obu kolan i kręgosłupa szyjnego. Unieruchomienie, które ciężko było mi znieść musiałem zaakceptować i przejść rehabilitację by w pełni sił móc powrócić do zdrowia i sportu. Szukałem czegoś, co mógłbym zrobić na własną rękę, by ten proces przyspieszyć, by lepiej czuć swoje ciało. Zagłębiłem się też w psychosomatyczne spojrzenie na człowieka, w którym zrozumiałem jak stres, moje poglądy i podejście do życia mogły osłabić te rejony ciała, które uległy kontuzji. Zacząłem uczyć się masażu, studiować fizjoterapię, a teraz z wielką pasją, którą dzielę pomiędzy pracę i moje treningi, pomagam innym wrócić do sprawności i wspieram ich proces rozwoju. Jestem przykładem, że metody, które stosuję działają. Moje kontuzje pomogli mi wyleczyć terapeuci metodami, których teraz sam używam.

WIĘCEJ O NAS

CERTYFIKATY

OFERTA

CENNIK

Fizjoterapia – pierwsza wizyta
200zł
40 minut
Terapia powięziowa – Fascial Manipulation/Cranio-Sacral/Suche Igłowanie/ MTG
Fizjoterapia – kontynuacja
200zł
40 minut
Kontynuacja terapii. Fascial Manipulation/Dry neddling/Cranio-Sacral/ MTG
Psychosomatyka
200zł
40 minut
Sesja, która pomoże Ci poznać i zrozumieć psychosomatyczny kontekst twoich dolegliwości.

LUDZIE O MNIE

 1. „Szymon jest osobą, której warto zaufać”

  Profesjonalizmu Szymona doświadczyłem w praktyce, kiedy nabawiłem się urazu biodra. Nie mogłem przez to w pełni funkcjonować przez ponad 2 miesiące. Szymon wiedział jak zadziałać, aby doprowadzić biodro do stanu pełnej sprawności.  Proces ten zajął nam kilka zabiegów i za każdym razem Szymon poświęcił mi całą swoją uwagę. Poza gabinetem motywował mnie stale do pracy nad uszkodzonym stawem. Zaproponował ćwiczenia, które mogę wykonywać samodzielnie. Cel dzięki pomocy Szymona wspólnymi siłami zrealizowaliśmy.

  Szymon jest osobą, której warto zaufać. Ja zaufałem i nie zawiodłem się.

  Wojtek Kurzawa / Kadra Polski Inline Alpine
 2. „Dlatego dziś współpracuję z Szymonem.”

  Od kiedy pamiętam, miałem problem z mobilnością bioder. Nigdy nie usiadłem po turecku, ani nie założyłem nogi na nogę – raz że nie mogę, a dwa że próby bolą. Korzystałem z pomocy nauczycieli jogi, fizjoterapeutów, osteopatów i ortopedów. Po wykonaniu FABER testu, najczęstszą reakcją na mój stan było albo „rozciągać/masować więcej”, albo (wśród bardziej uczciwych) „taki już jesteś”. Dziś jestem po operacjach obu stawów biodrowych, mających usunąć konflikt panewkowo-udowy. Przez wcześniejsze doświadczenia, stałem się bardzo wybredny co do wyboru terapeuty. Szukałem osób, które wiedzą co robią i dlaczego(!) to robią. Dlatego dziś współpracuję z Szymonem. Od pierwszej wizyty czuję, że pracujemy po to by osiągnąć cel – nie, żebym przyszedł na kolejną wizytę. Dzięki temu, czuję że nasze spotkania mają sens.

  Piotr Woźniak / Zawodnik Muay Thai
 3. „Trafiłam na Szymona, który potrafił dobrze ocenić, nad czym należy pracować”

  Gdybym wiedziała, że w okresach stresu zamiast nadstawiać wszystkim kark do masowania powinnam rozluźniać biodra, bo tam kumuluje się mój cały stres – życie byłoby o wiele przyjemniejsze. Na szczęście trafiłam na Szymona, który potrafił dobrze ocenić, nad czym należy pracować i trafił w punkt. Rozluźnienie, dużo większy zakres ruchu i lepsza świadomość ciała to tylko niektóre aspekty, które dostrzegam po pracy z nim – dla mnie w tańcu i sporcie niezwykle istotne. Polecam szczerze, sama wrócę do Szymona na pewno!

  Olga Kierzkowska / V-ce mistrz polski w tańcu Hip-Hop
 4. „Wygrałem dzięki pomocy Szymona”

  Szymon przygotowywał mnie, moje ciało, do walki w MMA, którą stoczyłem w listopadzie 2014r. Była to dla mnie bardzo ważna walka, bo wracałem na zawodowy ring po 2 latach przerwy. Przygotowania do walki są bardzo ciężkie i dochodzi do dużych spięć mięśni i kontuzji, z którymi Szymon sobie radził bez problemu. Wygrałem dzięki pomocy Szymona, sercu jakie wkłada w to co robi, do walki wyszedłem „świeży” i mega rozluźniony.

  Radek Demczur / Zawodnik MMA

WIZYTA

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 • Ubranie/Bielizna

  Niezależnie od objawów i dolegliwości badanie jak i terapia obejmuje najczęściej całe ciało, dlatego najlepiej ubrać wygodną bieliznę, która nie będzie krępować ruchów podczas pracy.
 • Dokumentacja Medyczna

  Na wizytę proszę przynieść pełną dokumentację medyczną (o ile istnieje), dotyczącą aktualnego problemu, a także chorób i objawów współistniejących. Brane pod uwagę są zarówno wypisy ze szpitala, wyniki badań obrazowych, jak i badań krwi i moczu.
 • Przebieg wizyty

  Wywiad: Początkiem wizyty jest rozmowa – wywiad, w którym osoba zgłaszająca się do gabinetu opowiada o głównej dolegliwości. Ustalany jest charakter objawów, czas trwania oraz czynniki na nie wpływające. Następnie wywiad pogłębiany jest o dolegliwości towarzyszące, oraz przeszłe urazy, operacje lub objawy, które pozornie nie wyglądają na związane z obecnym problemem.

  Badanie: Kolejnym krokiem jest wykonanie testów ruchowych, które mogą pomóc wskazać struktury zaangażowane w występowanie objawów. W razie potrzeby wykonuję też pełne badanie neurologiczne.

  Terapia: Po badaniu i ustaleniu które testy odtwarzają objawy z którymi zgłasza się pacjent. Terapia prowadzona jest najczęściej w modelu manipulacji powięzi, lub innym, który zostanie uznany za adekwatny do kwestii, z którą zgłasza się pacjent. Dokładny przebieg terapii opisywany jest zawsze podczas wizyty.

  Wnioski: Po przeprowadzonej terapii uzupełnionej ponownymi testami ruchowymi można stworzyć spójne podsumowanie tego, jak ciało pacjenta reaguje na terapie i jakie są prognozy co do odzyskania pełnego możliwego zdrowia i sprawności.

   

 • Ilość wizyt

  W celu zagwarantowania sobie ciągłości wizyt zachęcam do rezerwacji kolejnych terminów wizyt z góry. Jeśli okaże się, że dolegliwości ustąpiły szybciej niż w 3 wizyty (co się regularnie zdarza) – zarezerwowane terminy zostaną odwołane.

  W przypadku dolegliwości bólowych sugeruję rezerwacje trzech wizyt w tygodniowym odstępie.

  W przypadku ostrego epizodu bólowego można rezerwować trzy wizyty, druga wizyta dwa dni po pierwszej, trzecia wizyta trzy dni po drugiej.

  W przypadku dysfunkcji narządów i układów plan będzie ustalany indywidualnie, ale standardem od którego warto zacząć są trzy wizyty w odstępie: druga tydzień po pierwszej, trzecia dwa tygodnie po drugiej.

 • Możliwe reakcje pozabiegowe

  Pracując naruszana jest sztywna struktura powięzi po to, by przywrócić jej naturalną plastyczność. Ból po terapii jest naturalnym objawem procesu naprawczego, który został uruchomiony. Gdy stan zapalny się zmniejszy, bolesność ustąpi. Ból przy dotyku okolicy poddanej terapii może utrzymywać się około 3 dni.
 • Przeciwskazania do terapii

  Przeciwskazania jeśli są, to względne. Nawet kobiety w zaawansowanej ciąży mogą poddać się proponowanym w gabinecie zabiegom. Jeśli doświadczasz wysokiej gorączki, przechodzisz infekcję to terapia może nie być najlepszym pomysłem. Jeśli uważasz, że powinieneś skonsultować swój przypadek, nie będąc pewnym czy możesz przyjść na terapię – zapraszam do kontaktu.
 • Jak zwiększyć skuteczność zabiegu?

  Można zadbać o to aby się wyspać, pić dużo wody, unikać alkoholu. Nie brać leków przeciwzapalnych przed i do 3 dni po wizycie. Suplementować witaminę C – jest najlepszą substancją, którą można spożywać, w celu zadbania o budowanie wysokiej jakości tkanki powięziowej. Witamina C bezpośrednio odpowiada za tworzenie się nowych struktur kolagenu. Więcej o tym zjawisku możesz poczytać na moim blogu.
 • Czy jest możliwość płatności kartą lub przelewem?

  Istnieje możliwość płatności przelewem za wizytę z góry. W tym celu proszę o kontakt poprzez e-mail. Płatność kartą będzie możliwa od stycznia 2020 roku.
 • Regulamin wizyty

  W trosce o poszanowanie czasu zespołu jak i oczekujących na wizytę, rezerwacja terminu stanowi wiążącą umowę. Umówioną wizytę można odwołać do 24 godzin przed wyznaczonym terminem. Późniejsze odwołanie wizyty oraz nieobecność bez powiadomienia wiążą się z opłatą za wizytę na nr konta 43 1140 2004 0000 3602 7750 3782 – Gaudia Marzenna Sekulska, Gniewska 16 60-454 Poznań, NIP 777-177-29-45.

  Zapoznaj się z informacją na temat przetwarzania danych osobowych (PDF) oraz klauzulą informacyjną (PDF).

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ!
727 919 322

Aby od­kryć, ja­kie zmiany zaszły w to­bie, naj­le­piej wróć do miej­sca, które jest ta­kie jak kiedyś.

– NELSON MANDELA

SKONTAKTUJ SIĘ

 1. Górecka 108 (Hotel MTJ, 1 Piętro, Pokój nr. 7), Poznań

 2. +48 727 919 322