WIZYTA

 • Ubranie/Bielizna

  Niezależnie od objawów i dolegliwości badanie jak i terapia obejmuje najczęściej całe ciało, dlatego najlepiej ubrać wygodną bieliznę, która nie będzie krępować ruchów podczas pracy.
 • Dokumentacja Medyczna

  Na wizytę proszę przynieść pełną dokumentację medyczną (o ile istnieje), dotyczącą aktualnego problemu, a także chorób i objawów współistniejących. Brane pod uwagę są zarówno wypisy ze szpitala, wyniki badań obrazowych, jak i badań krwi i moczu.
 • Przebieg wizyty

  Wywiad: Początkiem wizyty jest rozmowa – wywiad, w którym osoba zgłaszająca się do gabinetu opowiada o głównej dolegliwości. Ustalany jest charakter objawów, czas trwania oraz czynniki na nie wpływające. Następnie wywiad pogłębiany jest o dolegliwości towarzyszące, oraz przeszłe urazy, operacje lub objawy, które pozornie nie wyglądają na związane z obecnym problemem.

  Badanie: Kolejnym krokiem jest wykonanie testów ruchowych, które mogą pomóc wskazać struktury zaangażowane w występowanie objawów. W razie potrzeby wykonuję też pełne badanie neurologiczne.

  Terapia: Po badaniu i ustaleniu które testy odtwarzają objawy z którymi zgłasza się pacjent. Terapia prowadzona jest najczęściej w modelu manipulacji powięzi, lub innym, który zostanie uznany za adekwatny do kwestii, z którą zgłasza się pacjent. Dokładny przebieg terapii opisywany jest zawsze podczas wizyty.

  Wnioski: Po przeprowadzonej terapii uzupełnionej ponownymi testami ruchowymi można stworzyć spójne podsumowanie tego, jak ciało pacjenta reaguje na terapie i jakie są prognozy co do odzyskania pełnego możliwego zdrowia i sprawności.

   

 • Ilość wizyt

  W celu zagwarantowania sobie ciągłości wizyt zachęcam do rezerwacji kolejnych terminów wizyt z góry. Jeśli okaże się, że dolegliwości ustąpiły szybciej niż w 3 wizyty (co się regularnie zdarza) – zarezerwowane terminy zostaną odwołane.

  W przypadku dolegliwości bólowych sugeruję rezerwacje trzech wizyt w tygodniowym odstępie.

  W przypadku ostrego epizodu bólowego można rezerwować trzy wizyty, druga wizyta dwa dni po pierwszej, trzecia wizyta trzy dni po drugiej.

  W przypadku dysfunkcji narządów i układów plan będzie ustalany indywidualnie, ale standardem od którego warto zacząć są trzy wizyty w odstępie: druga tydzień po pierwszej, trzecia dwa tygodnie po drugiej.

 • Możliwe reakcje pozabiegowe

  Pracując naruszana jest sztywna struktura powięzi po to, by przywrócić jej naturalną plastyczność. Ból po terapii jest naturalnym objawem procesu naprawczego, który został uruchomiony. Gdy stan zapalny się zmniejszy, bolesność ustąpi. Ból przy dotyku okolicy poddanej terapii może utrzymywać się około 3 dni.
 • Przeciwskazania do terapii

  Przeciwskazania jeśli są, to względne. Nawet kobiety w zaawansowanej ciąży mogą poddać się proponowanym w gabinecie zabiegom. Jeśli doświadczasz wysokiej gorączki, przechodzisz infekcję to terapia może nie być najlepszym pomysłem. Jeśli uważasz, że powinieneś skonsultować swój przypadek, nie będąc pewnym czy możesz przyjść na terapię – zapraszam do kontaktu.
 • Jak zwiększyć skuteczność zabiegu?

  Można zadbać o to aby się wyspać, pić dużo wody, unikać alkoholu. Nie brać leków przeciwzapalnych przed i do 3 dni po wizycie. Suplementować witaminę C – jest najlepszą substancją, którą można spożywać, w celu zadbania o budowanie wysokiej jakości tkanki powięziowej. Witamina C bezpośrednio odpowiada za tworzenie się nowych struktur kolagenu. Więcej o tym zjawisku możesz poczytać na moim blogu.
 • Czy jest możliwość płatności kartą lub przelewem?

  Istnieje możliwość płatności przelewem za wizytę z góry. W tym celu proszę o kontakt poprzez e-mail. Płatność kartą będzie możliwa od stycznia 2020 roku.
 • Regulamin wizyty

  W trosce o poszanowanie czasu zespołu jak i oczekujących na wizytę, rezerwacja terminu stanowi wiążącą umowę. Umówioną wizytę można odwołać do 24 godzin przed wyznaczonym terminem. Późniejsze odwołanie wizyty oraz nieobecność bez powiadomienia wiążą się z opłatą za wizytę na nr konta 43 1140 2004 0000 3602 7750 3782 – Gaudia Marzenna Sekulska, Gniewska 16 60-454 Poznań, NIP 777-177-29-45.

  Zapoznaj się z informacją na temat przetwarzania danych osobowych (PDF) oraz klauzulą informacyjną (PDF).

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ!
727 919 322

Aby od­kryć, ja­kie zmiany zaszły w to­bie, naj­le­piej wróć do miej­sca, które jest ta­kie jak kiedyś.

– NELSON MANDELA